Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

21 | 01 | 2021

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy IV, z wychowawczynią panią Joanną Sowierszenko, przygotowali rzetelną lekcję historii, którą obejrzeli wszyscy uczniiowie naszej szkoły. Nie zabrakło na nim informacji o symbolach narodowych, patriotycznych odniesień i wspomnień historii naszego narodu. Zarówno tych smutnych, jak i radosnych. Przepięknie rozbrzmiewały pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, którego opiekunką jest pani Beata Malczewska. 

Dziękujemy za tak wzruszającą i jednocześnie pouczającą lekcje historii.

tekst i foto: Wioletta Perkowska

więcej fotografii

Święto Niepodległości

 

Dnia 10 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy Śwęta Odzyskania Niepodległości. Szkolny chór pod opieką pani Beaty Malczewskiej wtórował pieśni patriotyczne, a uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, pod opieką panią Ismeny Dzięgielewskiej, przypomnieli nam najważniejsze fakty historyczne związane z obchodzonym świętem przeplatane poezją patriotyczną. Niewątpliwie była to piękna lekcja historii. 

tekst i foto: Wioletta Perkowska


Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodleglości powinno być ważne dla każdego Polaka. Sto dwadzieścia trzy lata zaboru ze strony Rosji, Austrii i Prus nie wymazały z mapy Europy naszego kraju - Polska sie odrodziła. Trudno ustalić dokładną datę tego wydarzenia. 11 listopada 1918 roku Józef Piłsudski objął władzę wojskową z rąk Rady Regencyjnej w Warszawie. To uznawane jest jako symboliczny początek wolnej Polski. Choć z pewnością proces odzyskiwania niepodległości trwał znacznie dłużej.

Nasza szkoła wychowuje uczniów w poczuciu patriotyzmu, dlatego corocznie odbywa się apel upamiętniający ten ważny moment w historii Polski. W czwartek 6 listopada społeczność uczniowska PZPS w Olszance miała okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii przygotowanej przez uczniów pod opieką pani Beaty Kuny i pani Beaty Malczewskiej. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych zaprezentowanych przez dziewczęta należące do szkolnego chóru, wplatanych między pięknie recytowane wiersze w wykonaniu między innymi Pauliny Farganus, Pauliny Hain, Kamili Kadłubowskiej, Wiktora Bandurę, Kai Gall, Kingi Jastrzębskiej, Kamili Hankus, Marty Kalety, Zofii Traka i Kingi Sługockiej, Pauliny Chmal, Magdaleny Zalewskiej, Dominika Gawlika, Sylwii Barwińskiej, Wiktorii Machowskiej, Julii Dembowskiej i innych. Przyjrzeliśmy się prezentacji, wykonanej przez uczennicę Karolinę Kopij, stanowiącej multimedialne tło do przedstawienia.

Tekst i foto: Wioletta Perkowska

(gallery}galeria/2014-2015/Narodowe_Swieto_Niepodleglosci{/gallery}

 

Uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

 

11 listopada to dla nas Polaków bez wątpienia jedna z najważniejszych dat w dziejach narodu. 95 lat temu nasz kraj, nasza ojczyzna, po wielu latach niewoli rosyjskiej, pruskiej i austriackiej, znów stała się wolnym państwem. Dla upamiętnienia tych chwil uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Adriany Gall i pani Beaty Malczewskiej przygotowali apel, który obejrzała cała społeczność uczniowska i grono pedagogiczne. Uczniowie przedstawili drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Fakty historyczne przeplatane były utworami największych polskich poetów oraz tekstami piosenek żołnierskich z różnych epok śpiewanych przez szkolny chór. Była to niezapomniana lekcja historii.  

tekst i foto: Wioletta Perkowska


więcej fotografii

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1806754
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
312
1076
4388
1795403
1806754